Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź edukację z języka francuskiego, nauki gry na perkusji!

JAK POZBYĆ SIĘ ZABURZEŃ ORGANICZNYCH CZ. II

Na szczęście ty, drogi czytelniku, prawdopodobnie masz nastawienie odwrotne od przed chwilą opisanego. W innym wypadku dawno już przestałbyś czytać tą książkę. Dlatego też wytrwale liczysz wstecz każdego ranka, aby wyćwiczyć kontrolę poziomu alfa.

Gdybyśmy używali prawej półkuli tak, jak urzędnicy bankowi, żylibyśmy dłużej i lepiej. Im częściej akceptowane są w społeczeństwie korzyści wypływające ze skierowania uwagi do wewnątrz, tym więcej ludzi uprawia medytację, kontemplację i modli się. Mimo to prawa strona naszego mózgu potrzebuje dobrego agenta reklamowego.

Organizuje się coraz więcej seminariów i kursów, na których wykładana jest kontrola stresu. Kursy te finansowane są przez duże kompanie, organizacje zawodowe, szpitale i grupy prywatne. Na kursach pokazywane są filmy na temat stresu, uczestnicy słuchają wykładów. Hasłem jest: „Trochę stresu dobrze ci zrobi. Zbyt wiele stresu może cię wykończyć”.

Uczestnicy tych kursów i seminariów proszeni są o wypełnianie psychologicznych kwestionariuszy samooceny, które są potem porównywane z ogólnonarodowym przeciętnym profilem stresu obliczanym przez komputery. Jest to wszystko bardzo ciekawe dla lewej półkuli mózgowej, ale lecznicze właściwości tych poczynań są raczej niewielkie. Terapia tych seminariów bierze się raczej z przerabianych tam ćwiczeń usuwających napięcie nerwowe, głębokiego oddychania oraz ćwiczeń rozluźniających.

W łańcuchu zdarzeń prowadzących was w kierunku takich seminariów, na waszej drodze spotkacie, prawdopodobnie, trening metody Silvy. W Stanach Zjednoczonych już pięć milionów ludzi zostało ekspertami w dziedzinie kontroli stresu i ioh wpływu na społeczeństwo nie można nie zauważyć. Są to absolwenci kursu Silvy. Jest nadzieja, że ich wpływ na resztę ludzi będzie kontynuowany i w przyszłości coraz więcej osób zacznie uczęszczać na seminaria, aby odzyskać lepsze samopoczucie. Potem ludzie zaczną uczęszczać na seminaria również po to, aby poprawić samopoczucie innych ludzi – wszystko to przez twórczy, leczący i kontrolujący stres – wewnętrzny świat naszej prawej półkuli mózgowej.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.