Blog naukowy z Warszawy. Zdobądź edukację z języka francuskiego, nauki gry na perkusji!

Woskowa pieczęć

Rytuał pomocny w przypadku, gdy nie chcemy, by coś wyszło na jaw bądź obawiamy się, że tajemnica, którą komuś powierzyliśmy, nie będzie przez niego dochowana. Czas wykonania dowolny. Do tej praktyki potrzebujemy: 10 g czystego wosku, naczynie do topienia wosku, szczypta ziela krwawnika, niewielki, okrągły, metalowy pojemnik, w którym odlejemy pieczęć, kawałeczek białej nici.

Najpierw topimy wosk, następnie wrzucamy do niego szczyptę ziela krwawnika i czekamy, aż nieco ostygnie i zacznie tężeć. Bierzemy naczynie i wylewamy do pojemnika. Na wierzch wkładamy nić tak, żeby jej końce wystawały poza pojemnik. Czekamy, aż wosk zastygnie całkowicie, a wtedy rysujemy na nim duży znak X. Tak sporządzoną pieczęć chowamy w bezpieczne miejsce. Kiedy sprawa przestanie być aktualna, możemy go wyrzucić, lecz nie wolno tego samego wosku używać do innych praktyk magicznych.

Tę praktykę stosujemy wyłącznie wtedy, gdy posiadamy stałego partnera, jesteśmy z kimś na stałe lub trwamy w związku małżeńskim, ale czujemy, że coś się psuje, wygasa namiętność i zainteresowanie lub narastają nieporozumienia. Najodpowiedniejszą porą do tej praktyki jest dzień Wenus, czyli piątek, czas o wschodzie Słońca w przypadku, gdy dokonuje rytuału mężczyzna, zaś wschód Księżyca, gdy robi ją kobieta. Do wykonania tego rytuału potrzebne będą następujące akcesoria: dwie czerwone świece, naczynie do topienia wosku, folia aluminiowa, różowa wstążka, płatki czerwonej róży, różany olejek, różane kadzidełko.

Zaczynamy od namaszczenia świec olejkiem i stopienia ich obu. Następnie mieszamy wosk z płatkami róży. Teraz zapalamy kadzidełko i przestygnięty wosk wylewamy na folię, formując z niego kształt dwóch serc. Kiedy są one gotowe, zlepiamy je ze sobą wypowiadając przy tym trzykrotnie następujące słowa mocy: Na koniec przewiązujemy serca różową wstążką i chowamy w bezpiecznym miejscu. Rytuał ten należy zachować w tajemnicy przed partnerem.

Jeśli nasza sytuacja materialna nie jest zadowalająca lub zarabiane pieniądze zbyt szybko „topnieją”, możemy się posłużyć tym rytuałem, by zmienić sytuację na bardziej korzystną dla nas. Najodpowiedniejszą porą do jego wykonania jest okres przybywającego Księżyca, czyli od nowiu do pełni. Czas wykonania nie ma tu znaczenia, możemy praktykować ten rytuał o dowolnej porze doby. Potrzebne będą nam: jedna, średnia, woskowa świeca, naczynie do topienia wosku, garstka ziaren żyta, owsa i pszenicy, folia aluminiowa, spora doniczka z ziemią (może być skrzynka balkonowa lub grządka w ogródku).

Na początku przygotowujemy z folii aluminiowej „monety”, czyli formy, do których będziemy wylewać stopiony wosk, a które mają symbolizować monety. Nie powinny być one zbyt duże. Następnie topimy świecę. Kiedy wosk jest już płynny, wrzucamy do niego zboża i pozwalamy, by nieco stężał. Teraz delikatnie przelewamy go do przygotowanych form. Po całkowitym zastygnięciu wyjmujemy woskowe monety z folii i wydrapujemy na nich, najlepiej patyczkiem z leszczyny, kwoty, które chcemy posiadać lub zarabiać. Nie należy sugerować się nominałami monet pozostającymi w danym momencie w obiegu. Tak więc równie dobrze możecie napisać na każdej z nich 100 zł, jak i 10 000 zł. Po zakończeniu tej czynnos’ci zakopujemy monety w doniczce lub ogródku.

Podobne Artykuły

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.